Poradna

Od února 2020 je v naší farnosti otevřená farní poradna. Je to místo, kde ti, kdo něco umějí a jsou ochotni věnovat trochu svého času zadarmo ostatním, se o to dělí s těmi, kdo mají problém a potřebují vyslechnout, poradit, získat informace, nasměrovat. Nejde o oficiální poradnu, ale o možnost vzájemně se obohatit a pomoci si. Konzultace probíhají po domluvě na faře nebo telefonicky.

Nabízíme pomoc v těchto oblastech:

• Vyřizování dávek na úřadě,  formalit kolem důchodů, příspěvků na péči, obtížné životní situace.
  • Možnost popovídat si o manželství a partnerských vztazích.
  • Základní právní poradenství, důchody, dědictví, dluhy, alimenty.
  • Psychologická podpora při řešení školních obtíží dětí, poradenství pro rodiče, pro dospělé např. podpora v náročných životních situacích.
  • Poruchy učení u dětí – problémy se čtením, psaním, matematikou.
  • Finanční gramotnost, finanční poradenství, dluhová problematika.
  • Počítačová gramotnost, poradenství při problémech s PC, Wordem, Excelem. 3D tisk.
  • Poradenství v oblasti staveb.
  • Vaření, recepty.

Pokud máte zájem o konzultaci v některé z těchto oblastí, obracejte se, prosím, na P. Josefa Mendela (telefon 605 268 665, email farnost@ctyrak.cz) nebo na Petra Širokého (telefon 602 133 384, email psiroky@email.cz). Ti vás spojí s konkrétním odborníkem.